Zweigeltrebe Rosé 2020, polosladké, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Růžová
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Toto Zweigeltrebe Rosé vás okouzlí výrazně ovocnou, smetanovou vůní ostružiny, jahody i lesního ovoce a středně plnou, harmonickou chutí s lesního ovoce, ostružiny a víšně.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
168 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 12,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Zweigeltrebe Rosé s přívlastkem výběr z bobulí má zlatožlutou barvu a vyznačuje se příjemným aroma s nádechem vanilky. V ústech se rozplývá do květinových tónů. Ochutnejte ho v doprovodu dezertů, těstovin, ovocných salátů nebo krémových polévek. Toto výborné víno si vás zaručeně podmaní.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.