Zweigeltrebe 2020, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Zweigeltrebe vás překvapí ovocnou vůní s ostružinou, peckovým i lesním ovocem a středně plnou, harmonickou, sametovou chutí s tóny lesního ovoce i višní.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 4,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Toto Zweigeltrebe, zemské víno, je barvy tmavé třešně. Ve vůni ucítíte rozmanitost ovoce, v chuti se projeví harmonické i sametové tóny. Doporučujeme servírovat ke steakům, hovězímu masu, zvěřině, těstovinám a tvrdým sýrům. Dopřejte si skvělý víkend s jedinečným vínem.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.