Veltlínské zelené 2020, suché, Perk víno

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Znojemská

Veltlínské zelené má jemnou vůni lipového květu a koření. Chuť navazuje na vůni. Je lehce kořenitá, minerální s tónem mandlí. Lahodnou chuť uzavíra pikantní kyselina s jemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 2,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Zemské víno, Veltlínské zelené, je víno svěžího odrůdového charakteru s kořenitou vůní hořkých mandlí a lipového květu. Jeho vůni a chuť doprovází lehce minerální aroma. Chuť je lehce kořenitý s pikantní kyselinkou, jemnou tříslovinou a mandlovým nádechem. Víno zelenožluté barvy je skvělým doplňkem k předkrmům, studené kuchyni a všem druhům masa. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Perk víno

Vinice Agrodružstva Miroslav se rozprostírají na viničních tratích Weinperky a U Vinohradu. Odrůdová skladba je doplňována o typické odrůdy vhodné do Znojemské vinařské oblasti. Portfolio výsledných produktů momentálně představují moravská zemská vína. Agrodružstvo zpracovává část produkce ve vlastním sklepě a zbylá produkce je prodávána převážně stálým partnerům. Celoroční úsilí a úrodu zhodnocujeme v našich vínech pod značkou PERK.