Veltlínské zelené 2020, suché, Vinařství LAHOFER

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Znojemská

V příjemné, aromatické, minerální vůni Veltlínu najdete tóny ovoce, zeleného jablka, koření a mandlí. V středně plné, harmonické, aromatické a extraktivní minerální, šťavnaté a vyrovnané chuti najdete tóny koření, ovoce, mandlí a příjemnou kyselinku.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
250 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Klasifikace VOC
Cukr: g/l 6,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Veltlínské zelené, VOC má světle olivovou barvu, překvapí vůní zeleného jablka. Chuť je harmonická, plná, šťavnatá, Víno se skvěle hodí k předkrmům, studené kuchyni, chřestu, mořským plodům, rybám, a k italské kuchyni. A k jaké príležitosti si dáte tuto láhev vy?

O vinařství

Vinařství Lahofer

Představujeme Vám finalistu Vinařství roku 2021. Vinařství LAHOFER je v současnosti jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Obhospodařuje přes 430ha vinic výhradně ve Znojemské vinařské podoblasti včetně vyhlášených tratí . Vinařství LAHOFER se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. LAHOFER vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína.