Veltlínské zelené 2020, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Toto Veltlínské zelené vás na začátku uchvátí intenzivní, minerální, vegetativní, květinovou vůní s kořenitým nádechem. Posléze vynikne plná minerální, kořenitá, květinová, mandlová chuť.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
195 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 5,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,7 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Pozdní sběr Veltlínské zelené je svěžího odrůdového charakteru s kořenitou a květinovou vůní. Chuť se snoubí s vůní. Víno zlaté barvy je skvělým doplňkem k vepřovému masu, plísňovým a tvrdým sýrům, těstovinám i studené kuchyni. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.