Veltlínské zelené 2019, polosuché, Perk víno

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Znojemská

Veltlínské zelené je svěží vůně zelené papriky, koření a lipového květu s medem. V chuti vás osvěží kořenitý, mandlový, medovo květinový tón.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
189 Kč
210 Kč
-10 %
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 10,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Veltlínské zelené zelenožluté barvy, tóny květinové chuti doprovází medové a mandlové aroma. Ve svěží vůni objevíte tóny lipového květu, zelené papriky a medu. Veltlínské zelené, pozdní sběr, si oblíbíte díky svěží, kořenité vůni s tóny lipového květu, zelené papriky a medu. V každém svěžím, kořenitém doušku si pak vychutnáte květinové, medové tóny. Doporučujeme konzumaci společně s předkrmy, hovězím masem a rybami. Ochutnejte a rádi se k němu budete vracet.

O vinařství

Perk víno

Vinice Agrodružstva Miroslav se rozprostírají na viničních tratích Weinperky a U Vinohradu. Odrůdová skladba je doplňována o typické odrůdy vhodné do Znojemské vinařské oblasti. Portfolio výsledných produktů momentálně představují moravská zemská vína. Agrodružstvo zpracovává část produkce ve vlastním sklepě a zbylá produkce je prodávána převážně stálým partnerům. Celoroční úsilí a úrodu zhodnocujeme v našich vínech pod značkou PERK.