Tramín červený Family reserve 2021, polosuché, Vinařství Kovacs

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tramín červený zaujme aromatickou vůní exotického ovoce, melounu, ananasu a medu. V chuti je extraktivní, lehce minerální, kořenitý. Objevíte i tóny mandlí, chuť doprovází pikantní kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
239 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 14,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Tramín červený, výběr z hroznů, zlatožluté barvy, si oblíbíte díky výrazné aromatické vůni medu a exotického ovoce. V každém doušku si pak vychutnáte lehce minerální tóny v doprovodu pikantní kyselinky. Víno vynikne ve spojenís rybami, dezerty a tvrdými sýry. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství Kovacs

Vinařství Kovacs je malé rodinné vinařství se sídlem v obci Novosedly na Moravě. Vinařství navazuje na dlouholetou rodinnou tradici pěstování révy vinné a výrobu špičkových vín zaměřených na originální původ. Vinařství Kovacs hospodaří na 39 ha vlastních vinic a ročně vyrobí necelých 200 tis. lahví vína pouze z vlastních hroznů. Při výrobě vína a ve vinicích klade vinařství obrovský důraz na to, aby co nejvíce vynikla jedinečná poloha a půdní složení na jednotlivých viničních tratích. Hospodaření na vinicích probíhá šetrně v souladu s přírodou dle pravidel ekologického zemědělství.