Tramín červený 2020, polosuché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tramín červený vás nadchne svou aromatickou vůní po exotickém ovoci, růži a ananasu. Chuť je plná, lehce kořenitá s tóny exotického ovoce a medu s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
245 Kč
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 9,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Tramín červený, pozdní sběr oslní zlatou barvou, aromatickou vůní s ananasem a k tomu plnou chutí s příjemnou kyselinkou. Pochutnat si na něm můžete ve spojení s plísňovými sýry, ovocnými saláty, rybami, asijskou kuchyni a dezerty. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.