Svatovavřinecké 2019, suché, Vinařství Plešingr

Svatovavřinecké si vás na začátku získá ovocným tónem, ale především rozmanitou škálou vůně po hořké čokoláde, koření, vanilce a kouřovým nádechem. V středně plné chuti sladkého koření a ovoce cítíte jemnou tříslovinou s dlouhou dochutí. Více informací
Vložit do seznamu
215 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Kabinetní
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 4,8 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Svatovavřinecké, kabinetní víno, tmavě červené barvy, vás oslní svou ovocnou vůní, ale i vůní po vanilce, hořké čokoládě. V chuti dominují lesní plody, dlouhá dochuť a jemná tříslovinka. Perfektně se hodí k hovězímu masu, italské kuchyni i k paštikám. Jste milovníkem červeného vína a lesních plodů? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství Plešingr

Vinařství založili v roce 1999 bratři Michal a Patrik. Navázali tak na více než čtyřicetiletou zkušenost otce. Skloubili moderní techniku s tradiční technologií. V obci Dubňany probíhá zpracování hroznů a první školení vína. Další provozovna s archivním sklepem se nachází ve Velkých Pavlovicích, zde také leží i vlastní vinice v trati Stará hora. Vína odrůd Rulandské modré a nově vysazené Rulandské šedé jsou vlajkovou lodí vinařství.