Souvignier gris 2019, polosladké, ELWINE Velké Bílovice

Přírodně sladké víno sauvignonového charakteru příjemné ovocné vůně zralého manga, chuť je harmonická, aromatická s tóny exotického ovoce a příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
300 Kč
333 Kč
-10 %
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 19,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Souvignier gris, pozdní sběr, zlatožluté barvy vás okouzlí svou příjemnou vůní exotického ovoce na kterou navazuje i chuť vína. Doporučujeme podávat k paštikám, drůbežímu masu a mořským plodům. A k čemu si dáte toto skvělé víno vy?

O vinařství

Elwine Velké Bílovice

Rodinné vinařství ELWINE Velké Bílovice s.r.o. navazuje na vinařskou tradici otce a dědečka, kteří zde žili, pracovali, obhospodařovali vinohrady a vyráběli výborná vína. Kvalitu vína zaručují hrozny z vlastních vinic. Pěstují 6 bílých a 2 červené odrůdy. Především červená vína získávají ocenění na významných celorepublikových soutěžích. Budoucí rozvoj vidí v ekologickém pěstování révy. Proto v roce 2017 vysadili 2 ha vinic z nových odrůd, vyšlechtěných se zvýšenou odolností proti chorobám jako například Sauvignier Gris. Chceme dělat elegantní vína vysoké kvality, která potěší smysly a uvolní bariéry mezi lidmi. Největším uznáním jejich práce nejsou ceny ze soutěží, ale zájem a pochvala od zákazníků.