Sekt Cikáda 2020, Víno Cibulka
Bez histaminu

Sekt Cikáda 2020, Víno Cibulka

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay

Sekt Cikáda je kvašený v láhvi nejméně 9 měsíců. Základní víno je ze 100% odrůdy Chardonnay z jediné trati Turold v Mikulově. Víno jemně slámové barvy s velmi kvalitním dlouho trvajícím perlením. Výrazný nástup chuti zelených a letních jablíček s jemnou chlebovinkou. Kyselinka je osvěžující a povzbuzující, dochuť je střední s tóny hroznů. Sekt se hodí jako slavnostní přípitek, nebo ke všem koktejlovým pokrmům, především ryby a plody moře. Jako maso spíše kuřecí, nebo krůtí s máslovými omáčkami.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
309 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 7,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Výrazný nástup chuti zelených a letních jablíček s jemnou chlebovinkou. Kyselinka je osvěžující a povzbuzující, dochuť je střední s tóny hroznů. Sekt se hodí jako slavnostní přípitek, nebo ke všem koktejlovým pokrmům, především ryby a plody moře. Jako maso spíše kuřecí, nebo krůtí s máslovými omáčkami.

O vinařství

Víno Cibulka

Rodinné vinařství sídlící v Mikulově začalo vyrábět první vína bez zbytečné chemie v roce 2005. Vinařství je již od úplného počátku vedené v certifikovaném BIO režimu. Vína jsou vyráběna šetrně, s důrazem na co nejmenší zásahy do přirozeného procesu kvašení a zrání.