Sauvignon OAK 2019, suché, Vinařství Kněží hora

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon

Sauvignon řady OAK se vyznačuje zajímavou vůní josty, bílého rybízu, angreštu a hluchavky bílé. V ústech vás překvapí chutí, která je harmonická, aromatická, šťavnatá s bílou broskví i příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
211 Kč
234 Kč
-10 %
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Víno zelenožluté barvy Sauvignon OAK, pozdní sběr, vás potěší ovocným nádechem. Ve vůni objevíte tóny josty, bílého rybízu a hluchavky bílé. Chuť je aromatická, šťavnatá, v pozadí se ukazují příjemné tóny kyselinky. Skvěle se hodí k drůbežímu masu, měkkým sýrům či krémovým polévkám. Ochutnejte a rádi se k němu budete vracet.

O vinařství

Vinařství Kněží hora

Vinařství Kněží hora s.r.o. sídlí v Bzenci, v srdci moravského Slovácka. Jejich mottem je „Vína nevyrábíme, ale tvoříme, a to s láskou -  s láskou k půdě, k vinici, k hroznu, vínu.“ Vinařství je pojmenované po jedné z nejstarších viničních tratí v Bzenci, po kopci, na jehož úpatí se nachází. Červená vína zrají ve francouzských barrique sudech minimálně 18 měsíců. Používají různé sudy pro jednu partii vín, následně partii scelují, aby bylo víno dokonalé a mnohorozměrné.