Sauvignon Blanc 2021, suché, Gravitační vinařství VILAVIN

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Sauvignon Blanc vás zaujme výrazně ovocnou vůní po angreštu a marakuji, v chuti je svěží a šťavnatý s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
313 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 5,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon Blanc, pozdní sběr, září zlatou barvou. Je charakteristický výraznou ovocnou vůní a svěží chutí, kterou doprovází příjemná kyselinka. Doporučujeme konzumovat s kozími sýry, paštikami, studenou kuchyní, mořskými plody a rybami. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Gravitační vinařství VILAVIN

Příběh gravitačního vinařství VILAVIN začíná v roce 1995 restitucí vinic. Navázalo tím na rodinnou vinařskou tradici dědů a pradědů. V současné době hospodaří ve vyhlášených vinařských obcích Novosedly a Dobré Pole v oblasti nálezu podzemních termálních pramenů a unikátních slanisek, které jsou pozůstatkem dna vyschlého moře. Na 27 hektarech na třech kopcích rozdělených do sedmi viničních tratí s rozdílným podložím, kdy každá nabízí charakteristický terroir, má VILAVIN 18 vinic, kde pěstuje celkem 8 odrůd: Chardonnay, Pálavu, Pinot Gris, Pinot Noir, Sauvignon Blanc, Zweigeltrebe, Gewurtztraminer a Veltlínské zelené. Každodenní péče o keře, jejich stárnutí a čerpání živin z větších a větších hloubek dává osobitější hrozny.