Sauvignon 2020, polosladké, VINAŘSTVÍ pod HRADEM

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Sauvignon

Sauvignon vás překvapí vůní exotického ovoce, pomela, vanilky, karamelu a mandlí. V chuti je plný, harmonický s dlouhou dochutí s tónem madlí a příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
250 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 25,6 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon, pozdní sběr, je zlatožluté barvy, voní po pomelu, vanilce a karamelu, v plné chuti ucítíte mandle a příjemnou kyselinku. Rozumí si s dobrým jídlem jako např. s paštikami, tvrdými sýry, mořskými plody, zvěřinou a vepřovým masem. Zkuste ochutnat a určitě se k němu vrátíte.

O vinařství

Vinařství pod Hradem

Rodinné vinařství vzniklo v roce 2011. Pro svou “Cestu vína” si vybralo nejvýše položenou vinařskou obec na Pálavě – Klentnici. Vinařství s jedinečným subtropickým podnebím, nezaměnitelným vápencovým podložím a výjimečným výhledem na oba hrady, jezera a okolní krajinu učaruje na první pohled každému, kdo hlavně v letních měsících na Pálavu zavítá. Vinařství hospodaří na cca 5 hektarech vinic přímo na Pálavě. Hrozny z vlastních vinic i od pěstitelů zrají na těch nejkrásnějších viničních tratích na Moravě vůbec. Velká vína vznikají už na vinici! Proto VINAŘSTVÍ POD HRADEM při pěstování klade důraz na kvalitu a šetrný přístup.