Sauvignon 2018, polosladké, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon

Sauvignon potěší ovocnou vůní s tóny červeného rybízu, angreštu, meruňky a broskve. Chuť je plná, bohatá, aromatická s tóny exotického ovoce.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
225 Kč
250 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 15,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon, zemské víno, charakterizuje zlatá barva a ovocná vůně. Chuť je aromatická, ovocná. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s plísňovými a kozími sýry, ovocnými saláty, chřestem a dezerty. Zpříjemněte si večer sklenicí toho lahodného vína.

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.