Sauvignon 2016, suché, VITIS Strážnice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon

Tento Sauvignon charakterizuje smetanová, výrazně ovocná vůně černého rybízu i marakuje. V plné, viskózní a lehce kořenité chuti najdete exotické ovoce a dlouhou dochuť.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
180 Kč
200 Kč
-10 %
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,3 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 7,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

V smetanové vůni vína Sauvignon ucítíte ovoce jako například černý rybíz. Chuť je plná a viskózní s exotickým ovocem. Výborně se chuťově snoubí s kozími sýry, mořskými plody, rybami nebo chřestem. Zpříjemněte si večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.