Saphira 2021, suché, Vinařství Konopný kopec
Náš tip

Saphira 2021, suché, Vinařství Konopný kopec

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Saphira

Saphira zaujme vůní ve které si zamilujete tóny exotického ovoce. V osvěžující, středně plné chuti naleznete tóny lesního i exotického ovoce s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 6,4 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 8,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Dekantace ne

Popis vína

Výběr z hroznů Saphira světle olivové barvy lahodí příjemnou vůní ananasu a marakuji. V chuti objevíte osvěžující tón lesního i exotického ovoce. Chuť vína nejlépe vynikne ve spojení s těstovinami, studenou a italskou kuchyní. Otevřete si toto víno se svou polovičkou a romantika je zaručená.

O vinařství

Vinařství Konopný kopec

Vinařství Konopný kopec bylo založeno v roce 2019. Toto mladé vinařství však navazuje na rodovou vinařskou tradici sahající do třicátých let minulého století. Nad Blatnicí pod Svatým Antonínkem vyrostlo vinařství, které je zapuštěné do Konopného kopce. Hned při příjezdu zaujme pohledem na reliéf připomínající vinařské búdy, typickou stavbu místní vinařské architektury. Na úpatí Bílých Karpat tak vznikl projekt moderního vinařství, jehož filozofií je vyrábět vysoce kvalitní vína z tratí, která jsou známá jako Kamenice, Plachty, Roháče nebo Nová hora.