Ryzlink vlašský Premium Collection 2019, suché, výběr z hroznů, Château Valtice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tento Ryzlink vlašský si oblíbíte díky příjemné květinovo-ovocné vůni. Chuť je plná, harmonická, lehce minerální a s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
233 Kč
259 Kč
-10 %
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 4,8 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský, výběr z hroznů se zlatožlutým odstínem, vás oslní svou příjemnou ovocno - květinovou vůní. V plné chuti dominují harmonické, lehce minerální tóny, které doprovází dlouhá dochuť. Svěží víno, které se perfektně hodí k vepřovému masu, drůbežímu masu a k tvrdým sýrům. Jste milovníkem bílého vína? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.