Ryzlink vlašský 2021, suché, Sedlecká vína

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink vlašský má lehce minerální, bylinkovou, medovou vůní i vůni zeleneho jablka. V středně plné, harmonické chuti se dostaví minerální a medový tón.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
175 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský, pozdní sběr se zlatožlutým tónem barvy, se pyšní lehce minerální, bylinkovou vůní a středně plnou harmonickou chutí. Doporučujeme podávat k měkkým sýrům, drůbežímu masu, rybám. Přesvědčte se o jeho kvalitách a nebudete litovat.

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.