Ryzlink vlašský 2021, Liščí vrch, Kadrnka rodinné vinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink vlašský má rozmanité tóny vůní najdete zde zelené jablko, grep, mandle a také minerální tóny. Chuť je středně plná, minerální, lehce kořenitá, ovocná s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
330 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Tento Ryzlink vlašský, pozdní sběr, se pyšní lehce kořenitou , ovocnou chutí. Ve vůni vás překvapí minerální a ovocný tón. Pochutnat si na něm můžete v kombinaci s tvrdými sýry, těstovinami, drůbežím masem, mořskými plody nebo s rybami. Přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Kadrnka rodinné vinařství

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jsou  již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje. V současné době obhospodařuje 11 ha vinic v Mikulovské vinařské podoblasti na úbočí Dunajovských kopců, jednom z nejteplejších míst u nás. V Březí se jedná se o viniční tratě Liščí vrch a Ořechová hora, v Dobrém Poli trať Staré a v Mikulově trať Za Turoldem. Všechny jejich vinice jsou v duchu integrované produkce, májí kolem 5.500 keřů na jedem hektar a produkce je jedna láhev vína z révového keře.