Ryzlink rýnský Podkovná 2019, polosuché, VITIS Strážnice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Tento Ryzlink rýnský Podkovná charakterizuje minerální vůně s lipovým květem, grepem i broskví a plná, bohatá, extraktivní, kořenitá chuť se šťavnatými tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
270 Kč
300 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 6,7 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský Podkovná vystihuje krásná zelenožlutá barva a minerální vůně lipového květu s grepem. Chuť je plná, bohatá s extraktivním tónem. Víno s přívlastkem výběr z hroznů výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s rybami, krémovými polévkami nebo drůbežím masem. Odpočiňte si po náročném týdnu u lahodného vína.

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.