Ryzlink rýnský Pét-Nat- přírodně perlivé víno, suché, ZLOMEK & VÁVRA
Novinka

Ryzlink rýnský Pét-Nat- přírodně perlivé víno, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika

Z odrůdy Ryzlink rýnský jsme vyrobili osvěžující perlivé víno pét-nat. Z francouzštiny Pétillant-naturel. Vzniká tak, že se nedokvašené uzavře do láhve a v ní se dokončí primární proces kvašení.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 1,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,2 g/l
Objem 0,75 l

Popis vína

Víno je nefiltrované a sedlina je důležitou součástí vína. Vyznačuje se příjemnou kyselinkou a zcela jistě zachutná milovníkům suchých vín. Ve vůni se projevuje aroma vyzrálého žlutého ovoce. Doporučujeme dobře vychladit.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.