Ryzlink rýnský 2021, polosuché, Vinařství Starý vrch
Novinka

Ryzlink rýnský 2021, polosuché, Vinařství Starý vrch

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink rýnský má příjemnou svěží, intenzivní vůni s tóny zeleného jablka a meruňky. V ústech potěší plnou, lehce minerální, šťavnatou chutí s ovocnými tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 17,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 8,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, zelenožluté barvy, s přívlastkem pozdní sběr je intenzivní, svěží vůně s tóny zeleného jablka a meruňky. V chuti je víno plné, lehce minerální s ovocnými tóny. Snoubit jej doporučujeme s tvrdými sýry a grilovaným masem. Vychutnejte si láhev tohoto lahodného vína s přáteli nebo rodinou.

O vinařství

Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Vinařství Starý vrch se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Aktuálně hospodaří na 11 hektarech vlastních vinic. Nadšení pro vinařství, moderní technologie a kvalitní surovina jsou jejich základy pro naplnění vize o kvalitním a poctivém moravském víně, které zde vyrábí.