Ryzlink rýnský 2021, polosuché, Vinařství Starý vrch

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink rýnský má příjemnou svěží, intenzivní vůni s tóny zeleného jablka a meruňky. V ústech potěší plnou, lehce minerální, šťavnatou chutí s ovocnými tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 17,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 8,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, zelenožluté barvy, s přívlastkem pozdní sběr je intenzivní, svěží vůně s tóny zeleného jablka a meruňky. V chuti je víno plné, lehce minerální s ovocnými tóny. Snoubit jej doporučujeme s tvrdými sýry a grilovaným masem. Vychutnejte si láhev tohoto lahodného vína s přáteli nebo rodinou.

O vinařství

Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Vinařství Starý vrch se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Aktuálně hospodaří na 11 hektarech vlastních vinic. Nadšení pro vinařství, moderní technologie a kvalitní surovina jsou jejich základy pro naplnění vize o kvalitním a poctivém moravském víně, které zde vyrábí.