Ryzlink rýnský 2021, polosuché, ELWINE Velké Bílovice

Ryzlink rýnský oceníte díky svěží vůni lipového květu. Chuť je středně plná, harmonická, šťavnatá s pikantní kyselinkou a dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
267 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 11,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 7,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, zemské víno s zlatožlutým odstínem, voní po lipovém květu. V chuti naleznete harmonické, šťavnaté tóny s pikantní kyselinkou. Snoubit jej doporučujeme s těstovinami, plísňovými sýry, rybami a se sushi. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

Elwine Velké Bílovice

Rodinné vinařství ELWINE Velké Bílovice s.r.o. navazuje na vinařskou tradici otce a dědečka, kteří zde žili, pracovali, obhospodařovali vinohrady a vyráběli výborná vína. Kvalitu vína zaručují hrozny z vlastních vinic. Pěstují 6 bílých a 2 červené odrůdy. Především červená vína získávají ocenění na významných celorepublikových soutěžích. Budoucí rozvoj vidí v ekologickém pěstování révy. Proto v roce 2017 vysadili 2 ha vinic z nových odrůd, vyšlechtěných se zvýšenou odolností proti chorobám jako například Sauvignier Gris. Chceme dělat elegantní vína vysoké kvality, která potěší smysly a uvolní bariéry mezi lidmi. Největším uznáním jejich práce nejsou ceny ze soutěží, ale zájem a pochvala od zákazníků.