Ryzlink rýnský 2020, suché, FIERO WINE

Barva vína Bílá
Země původu Slovensko
Podoblast Nitranská

Ryzlink rýnský se svěžími tóny, intenzivně voní po zeleném jablku, limetě a lipovém květu. V mohutné chuti se můžete těšit na aromatické, svěží, květinové tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
221 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 1,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, výběr z hroznů se zlatožlutou barvou, je odrůdového charakteru s vůní limety a zeleného jablka. Chuť je svěží a květinová. Víno je skvělým doplňkem k ovčím nebo kozím sýrům, drůbežímu masu, zeleninovým salátům a předkrmům. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Fiero Wine

Fiero Wine je malé rodinné vinařství, které založil Jozef Švec z Kmeťova. Jeho ambiciozní syn František, kterého kamarádi v Anglii jmenovali Fiero, převzal vedoucí funkci firmy. Základem vyjímečnosti jejich vína jsou hrozny, které pěstují vlastníma rukama ve vlastních vinicích. Vinohrady mají skvělou polohu v Nitrianské vinařské oblasti, ve střední části Požitavia. Jako celek patří do Podunajskej nížiny, ve které se nachází ty nejkvalitnější půdy. Díky tomuto terrioru produkují kvalitní odrůdové vína s přívlastkem, s ovocnou vůní a příjemnou svěží chutí.