Ryzlink rýnský 2020, Liščí vrch, Kadrnka rodinné vinařstv

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink rýnský vyniká svěží, intenzivní, minerální vůní s výraznými ovocnými tóny meruňky a tónem lískových oříšků. V chuti je mohutný, minerální. lehce kořenitý s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
330 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Ryzlink rýnský s přívlastkem pozdní sběr, je svěží víno zelenožluté barvy, s velmi příjemnou vůní s tónymeruňky, lískových oříšků. Mohutná, lminerální chuť doprovází příjemná kyselinka. Víno vynikne ve spojení s rybami, mořskými plody s zrajícími sýry a také lze podávat k těstovinám. Pozvete své přátele na skleničku? Nebo si ji necháte pro sebe?

O vinařství

Kadrnka rodinné vinařství

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jsou  již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje. V současné době obhospodařuje 11 ha vinic v Mikulovské vinařské podoblasti na úbočí Dunajovských kopců, jednom z nejteplejších míst u nás. V Březí se jedná se o viniční tratě Liščí vrch a Ořechová hora, v Dobrém Poli trať Staré a v Mikulově trať Za Turoldem. Všechny jejich vinice jsou v duchu integrované produkce, májí kolem 5.500 keřů na jedem hektar a produkce je jedna láhev vína z révového keře.