Ryzlink rýnský 2019, suché, Nové Vinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink rýnský v ovocné vůni naleznete zelené jablko, broskev, citrón a smetanové tóny. V harmonické, extraktivní, lehce minerální chuti velí tóny bylin a bezový květ.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
332 Kč
369 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 6,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 8,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, pozdní sběr, citrónové barvy vás dostane vůní zeleného jablka, broskve, citrónu a chuti po bezovém květu. Doporučujeme konzumovat s předkrmy, studenou kuchyní, zeleninovými saláty, mořskými plody a rybami. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenici toho lahodného vína.

O vinařství

Nové Vinařství

Představujeme Vám finalistu Vinařství roku 2021. Vinařství bylo založeno v roce 2005 a hospodaří na více jak 100 ha viníc v Mikulovské podoblasti. Základem kvality vín, je práce s vinnou révou ve vinici. K tomu využívájí šikovnosti lidských rukou a také nejmodernější techniky. Charakter těmto vínům dodává terroir vinice, odkud pochází. Vína sbírají pravidelně ocenění na domácích i prestižních zahraničních soutěžích. Připravili jsme pro Vás degustační balíček složený se 6 lahví, tak aby si ze šíroké nabídky znamenitých vín mohl každý vybrat něco pro sebe.