Ryzlink rýnský 2019, sladké, Okamžiky, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Tento Ryzlink rýnský vás okouzlí příjemnou vůní zeleného jablka, lískových ořechů i vanilky a květinovou, viskózní, plnou chutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
349 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 50,3 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 8,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský s přívlastkem výběr z bobulí má zlatožlutou barvu a vyznačuje se příjemným aroma s nádechem vanilky. V ústech se rozplývá do květinových tónů. Ochutnejte ho v doprovodu dezertů, drůbežího masa, těstovin, studené kuchyně nebo paštik. Toto výborné víno si vás zaručeně podmaní.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.