Rulandské šedé 2022, polosuché, Vinařství Ostrovec
Novinka

Rulandské šedé 2022, polosuché, Vinařství Ostrovec

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika

Rulandské šedé si vás na začátku získá vůní ovoce, květin, lískových oříšků a také zaujme kořenitým tónem. Následně se dostaví harmonická, lehce kořenitá, středně plná i ovocná chuť.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
111 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Jakostní
Alkohol: % obj. 12,5 %
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ano

Popis vína

Jakostní Rulandské šedé je odrůdového charakteru s jemnou, kořenitou, ovocnou, květinovou a lískoořechovou vůní. Chuť je ovocná, harmonická s dlouhou dochutí a lehce kořenitým tónem. Víno zlatožluté barvy je skvělým doplňkem k drůbežímu, zrajícím sýrům nebo k rybám. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Ostrovec

Vinařství Ostrovec sídlí v srdci moravského vinařství ve Velkých Pavlovicích. Na malém vršku Ostrovec se pyšní krásným historickým archivním sklepem, kde jsou uloženy poklady v lahvích od roku 1976. Na malebných svazích Velkých Pavlovic se také rozprostírají vinice, z jejichž hroznů na Ostrovci vyrábí ta nejlepší vína určená pro gastromii. Jakostní vína plní do lahví s moderním šroubovým uzávěrem, pozdní sběr zrají pod korky. Vinařství patří rodině Kurkových. Hlavní důraz je kladen na pěstování vinné révy a na velmi šetrné zpracování. To nejleší z jejich vinic, to nejlepší víno vyrábí pro ty, kteří toto víno ocení. Pro ty. kteří si toto víno zaslouží ...