Rulandské šedé 2021, suché, Sedlecká vína

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Rulandské šedé si vás na začátku získá aróma broskve, fialky a růže. Následně se dostaví středně plná, minerální, šťavnatá, květinová chuť.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 7,1 g/l
Alkohol: % obj. 10,5 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Pozdní sběr Rulandské šedé je odrůdového charakteru s aromatickou květinovou vůní s tóny fialky a růže. Chuť je středně plná, šťavnatá s květinovými tóny. Víno zelenožluté barvy je skvělým doplňkem k těstovinám, zeleninovým salátům a rybám. Záleží jen a jen na vás k čemu si toto víno dáte vy.

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.