Rulandské šedé 2021, polosladké, Vinařství Konopný kopec

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Rulandské šedé si vás na začátku získá jemným ovocným aroma a také tónem mandle a lískového oříšku. V chuti je středně plné, ovocné, objevují se tóny hrozinek, mandlí a vše uzavírá pikantní kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 19,6 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Výběr z hroznů Rulandské šedé, světle olivové barvy je odrůdového charakteru s vůní lískových oříšků. Chuť je ovocná s pikantní kyselinkou. Víno je skvělým společníkem tvrdých sýrů, krémové polévky, těstovin a italské kuchyně. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Konopný kopec

Vinařství Konopný kopec bylo založeno v roce 2019. Toto mladé vinařství však navazuje na rodovou vinařskou tradici sahající do třicátých let minulého století. Nad Blatnicí pod Svatým Antonínkem vyrostlo vinařství, které je zapuštěné do Konopného kopce. Hned při příjezdu zaujme pohledem na reliéf připomínající vinařské búdy, typickou stavbu místní vinařské architektury. Na úpatí Bílých Karpat tak vznikl projekt moderního vinařství, jehož filozofií je vyrábět vysoce kvalitní vína z tratí, která jsou známá jako Kamenice, Plachty, Roháče nebo Nová hora.