Rulandské šedé 2020, suché, VINAŘSTVÍ pod HRADEM

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Rulandské šedé vás nadchne svou intenzivní, vůní medu, pomerančové kůry, lískových ořísků a květinovým tónem. Chuť je plná, extraktivní, šťavnatá s tóny květin a hrušky.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
250 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 6,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Toto Rulandské šedé, výběr z hroznů, oslní zlatožlutou barvou, intenzivní medovou vůní. Pochutnat si na něm můžete ve spojení s asijskou kuchyní, s předkrmy, paštikami, drůbežím masem. Doporučujeme i ke studené kuchyni. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Vinařství pod Hradem

Rodinné vinařství vzniklo v roce 2011. Pro svou “Cestu vína” si vybralo nejvýše položenou vinařskou obec na Pálavě – Klentnici. Vinařství s jedinečným subtropickým podnebím, nezaměnitelným vápencovým podložím a výjimečným výhledem na oba hrady, jezera a okolní krajinu učaruje na první pohled každému, kdo hlavně v letních měsících na Pálavu zavítá. Vinařství hospodaří na cca 5 hektarech vinic přímo na Pálavě. Hrozny z vlastních vinic i od pěstitelů zrají na těch nejkrásnějších viničních tratích na Moravě vůbec. Velká vína vznikají už na vinici! Proto VINAŘSTVÍ POD HRADEM při pěstování klade důraz na kvalitu a šetrný přístup.