Rulandské šedé 2018, polosladké, Vinařství Mezuliáník

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Rulandské šedé vás nadchne svou intenzivní, aromatickou, vegetativní vůní po broskvi a medu. Chuť je mohutná, květinová, harmonická s tóny medu a medové plástve.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
182 Kč
202 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 31,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Toto Rulandské šedé, výběr z hroznů, oslní zlatožlutou barvou, intenzivní vůní s broskví a k tomu harmonickou, medovou chutí. Pochutnat si na něm můžete ve spojení s italskou kuchyni, mořskými plody, steaky, měkkými sýry a paštikami. Dejte si láhev tohoto chutného vína k oslavě s přáteli.

O vinařství

Vinařství Mezuliáník

Vinařství vzniklo v roce 1996 na základech dlouholeté rodinné tradici. V současné době hospodaří na 22 ha vinic, z kterých většina připadá do katastru obce Blatnice pod Svatým Antonínkem. Vyrábí zde ročně cca 60 – 90 000 litrů vína a to především vína jakostní, přívlastková a sudová. Blatnické jihozápadní svahy s jílovitým podložím, na kterých se vinice nacházejí, v kombinaci s mírným podnebím a častými jižními větry dodávají vínům nezaměnitelný charakter. V nabídce jsou i Moravská sudová vína, pocházející z vlastních vinic, v kvalitě odpovídající tzv. nedeklarovaným přívlastkům.