Rulandské šedé 2018, polosladké, BMVinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Tuto láhev Rulandského šedého charakterizuje ovocná vůně s tóny hrušky, manga, ananasu a medu. Medové tóny se objevují i v plné chuti s tóny hrozinek, které doprovází dlouhá dochuť s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
194 Kč
215 Kč
-10 %
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 28,1 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Rulandské šedé, výběr z hroznů, v barvě žlutého melounu, je typické svou ovocnou vůní a plnou medovou chutí s dotekem hrozinek, kterou doprovází příjemná kyselinka. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k paštikám, měkkým sýrům a dezertům. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

BMVinařství

BMVinařství aneb Balgovo malé vinařství, vzniklo v roce 2010 a pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice. Tady pěstuje svá vína na 20 ha vinic. Majitelem rodinného vinařství je Jan Balga, který vede vinařství se svou dcerou Nicol.
Filozofie malého vinařství je postavena na respektu k přírodě. Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva tak, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh.