Rulandské modré 2019, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Rulandské modré vás okouzlí ovocnou vůní jahody, třešni a ostružiny a saametovou chutí lesniho ovoce, brusinky a ostružiny s jemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
171 Kč
190 Kč
-10 %
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Rulandské modré, pozdní sběr, vystihuje rubínová barva. Ve vůni ucítíte kombinaci ostružiny s jahodou a chuť se pyšní tóny lesního ovoce. Perfektně se hodí k předkrmům, studené kuchyni, měkkým sýrům a dezetrům. Odpočiňte si po náročném týdnu u tohoto kvalitního vína.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.