Rulandské bílé 2022, suché, ZLOMEK & VÁVRA
Novinka

Rulandské bílé 2022, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Odrůda Rulandské bílé je pro naše vinařství srdeční záležitostí. Víno, které držíte v rukou jsme smíchali na voňavých jemných kvasničních kalech tak, abychom podpořili strukturovaný aromatický profil a umožnili vínu zrát po další roky.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
249 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,0 g/l
Objem 0,75 l

Popis vína

Doporučujeme jej podávat k měkkým smetanovým sýrům, ale i k tučnějším mastnějším pokrmům. V chuti i vůni dominuje aroma oříšků a chlebové kůrky. Více nebudeme prozrazovat, přesvědčte se sami!

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.