Rulandské bílé 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Rulandské bílé má ovocnou vůni objevíte i tóny medu nebo mlískových oříšků. V chuti je harmonický, bohatý, minerální s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
195 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 8,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Rulandské bílé, zlatožluté barvy, pozdní sběr, vás potěší ovocnou vůní. V chuti je bohatý, harmonický s pikantní kyselinkou. Doporučujeme pít k paštikám, předkrmům, zeleninovým salátům, rybám a italské kuchyni. Zpříjemněte si večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.