Riesling R3 2021, suché, Covers Kauter

Barva vína Bílá
Země původu Německo
Podoblast Rheingau

Rheingau - od východu na západ. Hrozny pro R3 pocházejí z nejlepších pozemků pro ryzlink - prioritou a nejvyšším cílem zde ve vinici i ve sklepě je práce v souladu s přírodou a terroir. Výsledkem je perfektní kompozice – nejlepší z Rheingau Remastered.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
287 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Alkohol: % obj. 12,0 %
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr

Popis vína

Typické a moderní, s meruňkovou slupkou, minerální, suché, stále plné. To dokážou jen skutečná vína z Rheingau. Doporučujeme podávat ke kuřecímu masu, zeleninové polévce a k rybám. Ochutnejte a nebudete litovat

O vinařství

Corvers Kauter

V roce 1996 Dr. Matthias Corvers a jeho manželka Brigitte Corvers-Kauter  spojili svá dvě vinařství o celkové ploše 11,5 ha v Rüdesheimu a Östrich-Winkelu. Hlavní odrůdou je jednoznačně Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Vinice se nachází na strmých svazích zvětralých břidlicových půdách, které dávají vínům z lokalit Rüdesheim a Assmannshausen jemné ovoce, hru a eleganci. Hluboká sprašová hlína, nebo křemencová půda určují typ vína ve Winkelu, Mittelheimu a Oestrichu. Zvláštností je parcela s 850 hlavami révy vinné  Roter Riesling, staré autochtonní německé odrůdy révy vinné, vzniklé mutací bílého Ryzlinku rýnského. Dnes vinařství hospodaří v biorežimu (certifikace Bioland).Vína jsou výrazem řemeslné zručnosti Dr. Matthias Corvers, který sdílí lásku k přírodě a vínu od ovocného až po typ s plným tělem a bohatým extraktem, každé s intenzivním a komplexním charakterem.