Petit Verdot 2018, suché, Château Valtice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Petit Verdot vás zaujme vůní po višni, lesním ovoci, vanilce a dubu, v chuti je plný a harmonický s příjemnou tříslovinou

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
449 Kč
499 Kč
-10 %
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Petit Verdot, výběr z hroznů, nadchne barvou tmavé třešni. Je charakteristické ovocno - vanilkovou vůní a harmonickou chutí. Doporučujeme konzumovat se zvěřinou, hovězím masem a zrajícímí sýry. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.