Pálava 2021, polosladké, ZLOMEK & VÁVRA
Náš tip

Pálava 2021, polosladké, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Pálava

Pálava obejme Vaše čichové buňky aromatikou růží, která se postupně rozvíjí do květinových tónů a přetrvává v mírné kořenitostí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
219 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Alkohol: % obj. 13,5 %

Popis vína

Šťavnatá dochuť citrusů, dotek rybízu a bobulovitého ovoce se může krásně snoubit se sladkými pokrmy, lehkými ovocnými či mléčnými dezerty, sorbetem nebo mozarellou posypanou čerstvými drcenými bylinkami.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.