Noria 2021, polosladké, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Noria

Vůně odrůdy Noria nadchne kombinací medu, lipového květu, muškátu, květin a bezového květu. Chuť je plná, mohutná, extraktivní s tóny medu a květin.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
251 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 26,1 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 7,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Ve vůni zemského vína Noria můžete vnímat bezový květ a nádech medu. Následně se ukazují příjemné intenzivní tóny a aroma lipového květu. V ústech zaujme svou extraktivní s příchutí květin a medu. Ochutnejte ho v doprovodu s předkrmy, těstovinami, chřestem, zvěřinou nebo s kozími sýry. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.