Nitria 2021, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Nitria

Nitria se chlubí kořenitou vůní s tóny zelené papriky, ostružin, malin a lesního ovoce. V kořenité, svěží, šťavnaté, chuti zaujme i příjemná tříslovina.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
251 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Zemské suché víno Nitria je typické svou barvou s tónem červeného rybízu. V kořenité vůni ucítíte višeň i zelenou papriku. V ústech zaujme svou svěží a kořenitou chutí s tón lesního ovoce. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Hodí se ke zvěřině, hovězímu či vepřovému masu, paštikám i k těstovinám. Zkuste si ho dát a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.