Neuburské Tradiční 2021, polosuché, Vinařství Kovacs

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Neuburské

Neuburské je jemně aromatické vůně s tóny exotického ovoce a muškátu. V chuti vás zaujme plnými, harmonickými, šťavnatými tóny s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
199 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 11,6 g/l
Alkohol: % obj. 14,5 %
Kyseliny: g/l 8,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Neuburské, výběr z hroznů, se pyšní výraznou zlatožlutou barvou. V chuti dominuje šťavnatý tón a příjemná kyselinka. Jemně aromatickou vůni doprovází tóny exotického ovoce a muškátu. Víno se výborně hodí k drůbežímu masu, tvrdým sýrům i krybám. Při jaké příležitosti si ho otevřete vy?

O vinařství

Vinařství Kovacs

Vinařství Kovacs je malé rodinné vinařství se sídlem v obci Novosedly na Moravě. Vinařství navazuje na dlouholetou rodinnou tradici pěstování révy vinné a výrobu špičkových vín zaměřených na originální původ. Vinařství Kovacs hospodaří na 39 ha vlastních vinic a ročně vyrobí necelých 200 tis. lahví vína pouze z vlastních hroznů. Při výrobě vína a ve vinicích klade vinařství obrovský důraz na to, aby co nejvíce vynikla jedinečná poloha a půdní složení na jednotlivých viničních tratích. Hospodaření na vinicích probíhá šetrně v souladu s přírodou dle pravidel ekologického zemědělství.