Muškát moravský 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř
Poslední láhev

Muškát moravský 2021, polosuché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Vůně Muškátu moravského je aromatická, s tóny květin a muškátu. Vaše chuťové buňky potěší, harmonická chuť muškátu a květin s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
195 Kč
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 7,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Muškát moravský, pozdní sběr, charakterizuje intenzivní zelenožlutá barva. Ucítíte vůni s tóny muškátu. Chuť je harmonická. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení se zeleninovými saláty, studenou kuchyníy a skvěle doprovodí i všechny druhy sýrů. Dopřejte si odpočinek u kvalitního vína.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.