Muškát moravský 2019, polosuché, Vinařství GRMOLEC

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Moravský muškát je ve vůni lehce minerální, aromatický s rozmanitými tóny pomerančové kůry, mandarinky, květin a muškátu. V jeho středně plné, ovocné, harmonické, šťavnaté chuti cítíte květinové tóny, které doprovází příjemná kyselinka. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
225 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 16,4 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 5,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Svěží muškát vás ve vůni i chuti překvapí pestrou škálou vůní, převažují mandarinky, pomerančová kůra, muškát a květinové tóny. Víno je příjemně harmonické a lehce minerální. Barva vína je zelenožlutá. Doporučujeme podávat k italské i asijské kuchyni k ovčím, kozím, tvrdým i zrajícím sýrům a ovocným salátům. Zkuste si ho dát a přesvědčte se sami o jeho kvalitách.

O vinařství

Vinařství Grmolec

Tradice rodinného vinařství Grmolec na Slovácku sahá až do roku 1889. První keř révy vinné vysázel František Grmolec a později spolu se synem Janem začal s výrobou vín v jednom z nejstarších kamenných sklepů v Hovoranech. Na tuto tradici navázal Ing. Josef Grmolec se synem Bronislavem. Vysázeli nové vinice v široké odrůdové skladbě a zaměřují se na výrobu vysoce kvalitních vín vyráběných šetrnou moderní technologií.