Müller Thurgau 2021, suché, Kadrnka rodinné vinařství
Novinka

Müller Thurgau 2021, suché, Kadrnka rodinné vinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tento Müller Thurgau si vás s jistotou podmaní svěží, příjemnou vůní s tóny broskve, meruňky a květin. Chuť je středně plná, svěží, lehce minerální, šťavnatá s ovocnými tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
254 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Müller Thurgau se zelenožlutým odstínem barvy, vás oslní svou svěží vůní meruňky a broskve a také středně plnou, šťavnatou chutí s ovocným tónem. Víno doporučujeme podávat k předkrmům, měkkým sýrům a také ke studené kuchyni. Je jen na vás k čemu si víno otevřete.

O vinařství

Kadrnka rodinné vinařství

Rodinné vinařství se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jsou  již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje. V současné době obhospodařuje 11 ha vinic v Mikulovské vinařské podoblasti na úbočí Dunajovských kopců, jednom z nejteplejších míst u nás. V Březí se jedná se o viniční tratě Liščí vrch a Ořechová hora, v Dobrém Poli trať Staré a v Mikulově trať Za Turoldem. Všechny jejich vinice jsou v duchu integrované produkce, májí kolem 5.500 keřů na jedem hektar a produkce je jedna láhev vína z révového keře.