Müller Thurgau 2021, sladké, Sedlecká vína

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tato láhev odrůdy Müller Thurgau zaujme vůní exotického ovoce, meruňky, karamelu a medu a také bohatou, extraktivní chutí s tóny exotického ovoce, hrozinek a medu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
195 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 29,0 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 6,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Müller Thurgau, výběr z hroznů s krásnou vůní exotického ovoce i karamelu, která pokračuje stejnými tóny i do chuti. Ta je bohatá a extraktivní. Víno zlatožluté barvy, doporučujeme podávat k dezertům. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.