Modrý Portugal Barrique 2018, výběr z hroznů, VITIS Strážnice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Tento Modrý Portugal si vás podmaní jemně aromatickou, kouřovou vůní s tóny hřebíčku, dubu a lékořice. V ústech potěší sladké koření, kořenitost a jemna tříslovina s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
315 Kč
350 Kč
-10 %
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 4,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Modrý Portugal, výběr z hroznů, granátové barvy si oblíbíte díky vůni dubu a lékořice. V každém doušku si pak vychutnáte sladké koření s dlouhou dochutí. Doporučujeme konzumaci společně s plísňovými sýry, zvěřinou a steaky. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.