Merlot Barrique 2018, suché, VITIS Strážnice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Merlot

Tento Merlot Barrique si vás v první řadě získá kořenitou vůní s tóny dubu, hořké čokolády, višně i ostružiny a následovně sametovou a kořenitou chutí višní s jemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
270 Kč
300 Kč
-10 %
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 4,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Merlot Barrique, výběr z hroznů, vás oslní svou vůní hořké čokolády s ostružinou a granátovou barvou. V sametové chuti dominuje víšeň. Perfektně se hodí ke steakům, zvěřině a plísňovým sýrům. Jste milovníkem červeného vína a ovoce? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.