Malvasija Rustica 2018, COSSETTO

Barva vína Bílá
Země původu Chorvatsko
Podoblast Istrie
Odrůda Malvasia

Malvasia Rustica se vyrábí pouze ve výjimečných letech, kdy to klimatické podmínky dovolí (suchý podzim bez deště). Hrozny pro toto víno se sklízí 30 dní po pravidelné sklizni Malvasia.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
1 054 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Alkohol: % obj. 15,0 %
Objem 0,75 l
Servírovací teplota 6 - 8 °C

Popis vína

Každý výhonek révy je odříznut a ponechán na vinici uschnout. Hrozny se pak sklízejí v mělkých dřevěných bednách a přepravují se do sklepa, kde se dalších 20 dní suší na vzduchu. Dokonalým popisem barvy Malvasia Rustica by bylo tekuté zlato. Má silné, ušlechtilé a komplexní aroma, kterému dominuje suché kandované ovoce, med a karamel. Jeho chuť je také bohatá, komplexní a harmonická. Doporučujeme podávat s vyzrálými sýry, rybami.

O vinařství

Cossetto

Rodinné vinařství vyrábí vína už 3 generace. Všechny navazují na tradici, kterou si zachovávají. Vinnou révu pěstují na 8 ha půdy v nadmořské výšce 200m. n.m., na červené půdě s orientací na jih. Soustřeďují se na výrobu vína pro náročný gurmánský trh. Půda byla pro rodiny v této oblasti Istrie vždy životně důležitá a víno hraje v rodinném příběhu hlavní roli – protože v této oblasti Chorvatska by byl život nemyslitelný bez doušku dobrého vína po náročném pracovním dni!